S knihou v autobuse aj na cestu okolo sveta - Mestská hromadná doprava Martin, Vrútky a okolie

Aktuality

S knihou v autobuse aj na cestu okolo sveta

21.03.2019 - Martin

Aj vy poznáte ten pocit, keď sa začítate do dobrej knižky a neviete sa od nej odtrhnúť? Načo by ste sa aj trhali, zoberte si knižku so sebou trebárs aj do autobusu a užite si každú minútu cesty so svojím obľúbeným knižným hrdinom.

Cesta autobusom vôbec nemusí byť nudná a nezáživná. Práve naopak. Môžete sa kochať pohľadmi na okolitú krajinu, rozprávať sa so spolucestujúcim, počúvať obľúbenú hudbu alebo dokonca čítať knižku. V zahraničí je úplne bežné, že ľudia si do práce či do školy zoberú so sebou rozčítanú literatúru a zahĺbia sa do nej v autobuse, vo vlaku či v metre.

Má to viacero výhod. Nielenže vám rýchlejšie ubehne cesta do vašej cieľovej stanice, ale navyše strávite ďalších pár vzácnych minút so svojimi obľúbenými knižnými postavami a o niekoľko stránok sa posuniete v deji. Navyše je to skvelá psychohygiena, čiže z autobusu vystúpite príjemne naladení a oddýchnutí.

Knihy sú ako dar. Vďaka nim môžeme cestovať po celom svete, v čase, do vesmíru, do iných svetov a najmä sa vžívať do hlavných postáv, ktoré majú rôzne povahy, vek, národnosť, povolanie... Prostredníctvom kníh prehlbujeme nielen našu fantáziu, ale aj slovnú zásobu a všeobecný prehľad. No nie je to dokonalý ľudský výtvor?

Marec je mesiacom kníh. A práve pri tejto príležitosti vyzýva SAD Žilina všetkých svojich cestujúcich, aby si v autobusoch čítali a oslávili spoločne tento významný mesiac v roku. Zároveň sa môžu zapojiť aj do súťaže na sociálnej sieti, ktorú SAD Žilina organizuje na oslavu kníh. Stačí, ak pod súťažný príspevok na Facebooku SAD Žilina napíšete, ktorú knihu ste naposledy prečítali v autobuse a hráte o dvadsaťeurovú poukážku na nákup kníh do kníhkupectva Martinus v OC MIRAGE v Žiline alebo prostredníctvom e-shopu www.martinus.sk. Súťaž potrvá do 28. marca.

Ak sa na vás neusmeje šťastie, nezúfajte. Ak využívate na cestovanie autobusmi SAD Žilina dopravnú kartu, za každých 10 jázd získavate možnosť využiť 5 až 20 % zľavu na nákup vo vybraných prevádzkach OC MIRAGE. Jednou z týchto prevádzok je aj kníhkupectvo Martinus, v ktorom práve vďaka cestovaniu autobusmi SAD Žilina môžete získať zľavu na knižku od obľúbeného autora.

Jeden múdry človek raz povedal: „Svet je ako kniha a tí, ktorí necestujú, sú len na jednej strane.“ Zoberte si teda do autobusu aj knihu a zmeňte vašu 20-minútovú cestu do práce či do školy na dobrodružnú výpravu okolo sveta.

Viac informácií nájdete na www.sadza.sk alebo na Facebooku Slovenská autobusová doprava Žilina (SAD Žilina).