SAD Žilina na festivale práce a na podujatí Študuj dopravu - Mestská hromadná doprava Martin, Vrútky a okolie

Aktuality

SAD Žilina na festivale práce a na podujatí Študuj dopravu

14.05.2019 - Martin

Ak hľadáte prácu a stále ste ju nenašli, možno sa na vás usmeje šťastie na obľúbenom festivale pracovných ponúk, ktorý sa túto stredu uskutoční v Žiline. Na tomto veľtrhu práce sa predstaví aj spoločnosť SAD Žilina, ktorá zároveň nezabudla ani na budúcich stredoškolákov, ktorí môžu na podujatí Študuj dopravu nájsť vhodný odbor pre svoje ďalšie vzdelávanie v oblasti dopravy.

Profesia days 2019

Máte svoju vysnívanú prácu a túžite po tom, aby sa stala skutočnosťou? Tak využite príležitosť a zúčastnite sa festivalu pracovných ponúk Profesia days, ktorý sa uskutoční v stredu 15. mája od 9.00 do 19.00 hod. v hoteli Holiday Inn v Žiline. Festivalu sa zúčastni aj spoločnosť SAD Žilina, ktorá každého záujemcu rada oboznámi s požiadavkami na prijatie do pracovného pomeru, s pracovnou náplňou, pracovnými podmienkami a benefitmi vodiča autobusu. Pristavte sa pri stánku spoločnosti a staňte sa súčasťou jej tímu.

Okrem toho tu na vás čaká množstvo iných zamestnávateľov s pracovnými ponukami, rozličné prednášky, marketingové workshopy, modelové pohovory, jazykové a IT testovanie. Vstup je zdarma, stačí sa len zaregistrovať na stránke www.profesiadays.sk

Študuj dopravu

Nevieš, kam po skončení základnej školy? Tak študuj dopravu a staň sa budúcou osobnosťou sveta dopravných prostriedkov. Spoločnosť SAD Žilina pozýva všetkých nadšencov dopravy zo základných škôl a ich rodičov na deň kariérneho poradenstva Študuj dopravu, ktorý sa bude konať vo štvrtok 16. mája od 9.00 do 15.00 hod vo Vrútkach (parkovisko pri železničnej stanici Vrútky, zariadenie Burra). Na podujatie, ktoré sa uskutoční pod záštitou ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, je vstup voľný.

Cieľom programu je motivovať žiakov základných škôl k stredoškolskému odbornému vzdelávaniu v oblasti dopravy. Akcia je sprevádzaná dopravnými podnikmi, univerzitou a strednými odbornými školami, ktoré budú prezentovať študijné odbory v dopravnom odvetví, prípadne dopravných stavieb a poštových služieb.

Návštevníci sa môžu tešiť na skutočného vodiča autobusu, rušňovodiča, hasiča a ďalších. Budú mať možnosť vyskúšať si riadenie rušňa prostredníctvom ETCS zariadenia a prácu výpravcu alebo rušňovodiča na modelovej železnici. Zároveň sa žiaci naučia, ako správne poskytnúť prvú pomoc v prípade nepredvídanej dopravnej udalosti, spoznajú dopravné simulátory, videoprojekcie a zasúťažia si v rôznych dopravných kvízoch a súťažiach. Okrem toho budú môcť pocítiť, aké je to sedieť za volantom vozidiel železničnej a cestnej dopravy a aké je nebezpečné prekonať prekážky pod vplyvom alkoholu či drog, ktoré budú simulované pomocou špeciálnych  okuliarov.

Na tomto podujatí, samozrejme, bude mať svoje zastúpenie aj spoločnosť SAD Žilina. Nemôže chýbať moderný autobus a historický poklad podniku SAD Žilina, ktorým je Karosa ŠD 11. Návštevníci budú môcť spoznať prácu dispečera, ako sa robí diagnostika vozidiel a sledovať tlač cestovných lístkov na strojčeku.

Spoločnosť SAD Žilina vás srdečne pozýva na obe tieto výnimočné podujatia a teší sa na stretnutie.