Veľký deň SAD Žilina už po štvrtýkrát, návštevníci sa majú na čo tešiť - Mestská hromadná doprava Martin, Vrútky a okolie

Aktuality

Veľký deň SAD Žilina už po štvrtýkrát, návštevníci sa majú na čo tešiť

17.06.2019 - Martin

Čoskoro sa pre širokú verejnosť otvoria brány spoločnosti SAD Žilina pri príležitosti Dňa otvorených dverí – SPOZNAJ SVOJ AUTOBUS 2019, ktorý sa uskutoční v nedeľu 1. septembra v areáli Domu techniky v Žiline.

Pri príležitosti Dňa otvorených dverí oslávi spoločnosť SAD Žilina okrúhle 70. narodeniny vzniku podniku ČSAD Žilina a činnosti založenia verejnej automobilovej dopravy v SR. Návštevníci DOD sa môžu tešiť na zábavné atrakcie, historické autobusy či bohatý hudobný a tanečný program.

Historické mašiny verzus dnešní tryskáči

Pamätáte si na tie časy, keď áut bolo menej, ľudia cestovali autobusmi a mali k sebe bližšie? Alebo máte v hlave zafixovaný už iba moderný modrý autobus? Spoločnosť SAD Žilina si pripravila pre vás výstavu historických autobusov, ktoré brázdili cesty v päťdesiatych, šesťdesiatych a osemdesiatych rokov minulého storočia. Tentokrát bude na vás čakať napríklad Europabus – rotel vyrobený v roku 1968 v Karose Vysoké Mýto.

Počas uplynulých troch ročníkoch výstava historických autobusov prilákala viac ako 5-tisíc priaznivcov autobusovej dopravy, ktorí si so sebou odniesli krásne zážitky a spomienky. Historické autobusy budú aj tentoraz vystavené na obdiv všetkým návštevníkom akcie. Budete môcť zistiť, čo sa skrýva pod samotnou kapotou autobusu alebo vás zamestnanci SAD Žilina prevedú autobusom a vysvetlia, ako funguje motor, prevodovka či ako vyzerá odkladací priestor na batožinu. Určite si nenechajte ujsť výstavu moderných autobusov s ekologickými motormi, ktoré ponúkajú WiFi pripojenia, klimatizáciu a iné moderné technológie.

Všetky autobusy pod palcom

Nezabudnite sa zastaviť v stánku s prezentáciou dispečerského pracoviska spoločnosti. Dispečeri vám tam ukážu sieť trás, ktorými jazdia autobusy SAD Žilina a ktoré treba „strážiť“ 24 hodín denne. Príďte zistiť, ako dokážu predchádzať kontroverzným situáciám a zároveň sa pozrieť, čo sa deje keď autobus čaká na zelenú v kolóne. Návštevníci budú môcť spoznať prácu dispečera, ako sa robí diagnostika vozidiel a vyskúšať si tlač cestovných lístkov na strojčeku.

Pozor! Dieťa za volantom

Nebojte sa, na skutočnú jazdu potrebuje vaša detská ratolesť vodičské oprávnenie skupiny D. Deti si môžu užiť veľký stroj, akým je autobus tak, že sa môžu posadiť za obrovský volant, zatrúbiť si či potočiť volantom doprava doľava.  Pre deti budú pripravené aj mnohé ďalšie atrakcie, akými sú kolotoče, nafukovací autobus, maľovanie na tvár, lukostreľba či rôzne súťaže pre deti. Pripravené budú tiež vystúpenia obľúbených detských skupín, ale na svoje si prídu aj rodičia, či mládež.

Výletníci retro autobusmi

Tešiť sa môžete aj na spomienkové jazdy po Žiline v historických autobusoch. Budete sa môcť odviesť aj v Karose ŠD 11, ktorá je historickým pokladom spoločnosti SAD Žilina.

Tešíme sa Vás!


SPOZNAJ SVOJ AUTOBUS 2019

Dátum: 1. septembra 2019

Čas: od 13.00 h

Miesto: areál Domu techniky v Žiline (za mestskou plavárňou)