Dovezte sa na kúpalisko v klimatizovanom autobuse - Mestská hromadná doprava Martin, Vrútky a okolie

Aktuality

Dovezte sa na kúpalisko v klimatizovanom autobuse

02.07.2019 - Martin

Hurá, sú tu letné prázdniny! Rozmýšľate, ako deťom spestriť horúce letné dni? Vezmite ich na kúpalisko autobusmi SAD Žilina. Prinášame vám zopár tipov, ako a kde sa môžete toto leto do sýtosti vykúpať.

Región Žilina

Kúpalisko Laura – Rajecké Teplice
Užijete si letný deň v plaveckom i v detskom bazéne. K dispozícii je reštaurácia, bufety, minigolf, ihrisko na plážový volejbal aj nohejbal. Kúpalisko je otvorené od 16. júna 2019. Teplota vody, o ktorej sa hovorí, že je jedna z najteplejších v Žilinskom okrese, sa pohybuje v rozmedzí od 25 do 27 stupňov Celzia.

Otváracie hodiny
PO–NE: 9.00 – 19.00 h

Ako sa sem dostať? Je možné využiť linky zo Žiliny v smere Rajecké Teplice, Rajec, Kunerad, Kamenná Poruba, Fačkov, Čičmany. Spoje jazdia v priemere každú pol hodinu a vystúpiť môžete na zastávke Rajecké Teplice, kúpalisko.

Kúpalisko Veronika – Rajec
Len o niečo ďalej sa v náručí prírody Rajeckej doliny nachádza kúpalisko s 8 bazénmi. Okrem samotných bazénov sa môže pýšiť vodnými atrakciami, detským ihriskom s preliezkami či pieskoviskom. Návštevníci sa môžu občerstviť v kaviarni aj v reštauráciách. Kúpalisko je otvorené od 25. júna 2019.

Otváracie hodiny
PO – PI: 9.30 – 18.00 h
SO – NE: 9.00 – 19.00 h

Ako sa sem dostať? Môžete využiť bohatú ponuku spojov do Rajca, Fačkova či Čičmian. Odporúčame vystúpiť na zastávke Rajec, Kostolná ul., odkiaľ je to len kúsok pešo na kúpalisko.

Termálne kúpalisko Stráňavy
Príjemne sa schladíte v plaveckom i detskom bazéne v malebnom, prírodnom areáli kúpaliska. Po dobrom kúpaní sa môžete dobiť energiou v bufetoch. Pripravené sú aj atrakcie pre deti, volejbalové a detské ihrisko, či parkovisko s dostatočným počtom parkovacích miest. Kúpalisko je otvorené od 29. júna 2019.

Otváracie hodiny cez letné prázdniny:
PO – NE: 9.00 – 19.00 h

Ako sa sem dostať? Cesta zo Žiliny do Stráňav trvá 15 minút. Autobus odchádza zo stanice zo stanovišťa č. 7 a č. 8. V pracovných dňoch premávajú napr. spoje o 8.45 h, 10.40 h alebo 12.10 h, cez víkendy o 10.45 h a 12.30 h. Zastávka je pri kúpalisku.

Región Turiec

Aquapark Turčianske Teplice
Jediný aquapark s liečivou vodou na Slovensku. Získa si vás plavecký bazén s vodnými chrličmi a sedací bazén s masážnymi tryskami. Deti poteší tobogan Kamikadze.

Otváracie hodiny
PO – NE: 10.00 – 21.00 h

Ako sa sem dostať? Pre občanov celého Turca je zážitkom stráviť leto v aquaparku, kde najmä cestujúci z Martina môžu využiť bohatú ponuku spojov na trase Martin – Turčianske Teplice.

Región Čadca

Kúpalisko v Čadci
Obyvatelia z kysuckého regiónu sa môžu vykúpať v novom kúpalisku v Čadci, kde prednedávnom začala v poradí už tretia sezóna.  K dispozícii je relaxačno-oddychový bazén, detské atrakcie a samozrejme aj plavecká časť. Návštevníci sa môžu občerstviť v bufetoch. Kúpalisko je otvorené od 15. júna 2019.

Otváracie hodiny
NE-ŠTV: 10.00 h – 19.00 h
PI – SO: 10.00 h – 19.30 h

Ako sa sem dostať? Na linkách prímestskej dopravy je potrebné vystúpiť na zastávke Čadca, Štátny majetok pri ceste, s MHD Čadca na zastávke Čadca, Palárikova ulica. Kúpalisko sa nachádza pri krytej plavárni.

Kúpanie za hranicami Žilinského kraja

Viete, ktorý je najväčší aquapark na Slovensku s tobogánovým parkom, so zážitkovými bazénmi a atrakciami? Je to práve kúpalisko Vadaš v Štúrove.

Otváracie hodiny
PO-NE: 09.00 h – 20.00 h.

Ako sa sem dostať?
Úplne jednoducho. Stačí využiť služby špeciálnej letnej linky Žilina - Štúrovo, ktorá premáva od soboty 29. júna do 31. augusta.  Zo Žiliny odchádza autobus o 6.00 h., z Martina o 6.35 h. a z Turčianskych Teplíc o 7.00 h. ráno. V prípade zvýšeného záujmu je možné pridať aj druhý autobus. Na cestu späť vychádza autobus zo Štúrova každú letnú sobotu o 10.40 hod. Ak ste rozhodnutí využiť autobus na cestu do Štúrova aj späť, výhodou je zakúpenie spiatočného cestovného lístka s poskytnutím zľavy z ceny cestovného. Lístky si môžete zakúpiť v predpredaji v klientskych centrách alebo prostredníctvom webového portálu www.amsbus.sk

Spoločnosť SAD Žilina vám praje príjemnú letnú kúpaliskovú sezónu.