Retro autobus spoločnosti SAD Žilina má vlastný historický web <br>Aj Vy si môžete objednať náš Retro autobus - Mestská hromadná doprava Martin, Vrútky a okolie

Aktuality

Retro autobus spoločnosti SAD Žilina má vlastný historický web
Aj Vy si môžete objednať náš Retro autobus

15.08.2019 - Čadca, Martin, Žilina

Spoločnosť SAD Žilina má za sebou dlhú históriu, na ktorú je hrdá a snaží sa oprašovať nielen spomienky, ale aj robiť kroky, k oživeniu minulých časov. Aj preto, vytvorila, pre všetkých nadšencov historických autobusov, webovú stránku venovanú Karose ŠD 11. Klikni na www.retroautobus.sk a objednaj si starú ŠD-čku!

Retro boom udalostí

Keďže minulosť ľudí priťahuje ako magnet, Karosa ŠD 11 sa stáva pozlátkom viacerých udalostí v rámci Žilinského kraja. Okrem toho, že výnimočný autobus  skrášľuje rôzne spoločenské udalosti, tak je v poslednej dobe prístupný pre širokú verejnosť, aj ako náhrada za vytipovanú bežnú prímestskú linku. Na webovej stránke www.retroautobus.sk sa nachádza kalendár akcií, kde si v galérií môžete pozrieť, kde všade bol tento historický kúsok vystavený  alebo jazdil a kde ho najbližšie môžete stretnúť. Ak rozmýšľate, ako ozvláštniť vašu svadbu, oslavu, či inú udalosť, tak si požičajte tento retro autobus a môžete byť tiež súčasťou galérie fotografií. Stačí iba pár fotografických záberov s ŠD-čkou. Fotografie môžete posielať na marketing@sadza.sk

Objednávka, už len online!

Návštevníci webovej stránky si môžu objednať Karosu ŠD 11 vyplnením online objednávkového formulára. Je to jednoduché! Vyplňte povinné polia a zadajte do správy trasu odkiaľ – kam a dátum vášho výletu. Následne  vám bude zaslané potvrdenie voľného termínu a cenová ponuka za prenájom historického autobusu.

Jedinečné privilégium jazdy zadarmo

Využite jedinečnú šancu sa odviesť retro autobusom úplne ZADARMO! Už 1. septembra 2019 v areáli Domu techniky v Žiline bude deň otvorených dverí spoločnosti SAD Žilina, ktoré  ponúkne atmosféru z čias historických autobusov, ktoré už bežne na cestách nevidieť.  Doľahne na vás nostalgické kúzlo historických jázd a môžete sa tešiť tiež na túto historickú ,,krásavicu“  Karosa ŠD 11. Trasa historickej jazdy je: Ulica Vysokoškolákov - Aupark - Hurbanova - Železničná stanica - Autobusová stanica - Ulica Vysokoškolákov.  Okrem toho prekvapením budú aj okružné jazdy Žilinou ďalšími historickými autobusmi: Škoda RTO Cabrio a Škoda RTO 706.

Karosa ŠD 11 klenot medzi autobusmi

Karosa ŠD 11 je zaradená do vozidlového parku spoločnosti SAD Žilina od roku 2017. O rok skôr sa začal „generálkovať“.  Tento jedinečný typ autobusu sa vyrábal od roku 1974 do roku 1981. Označenie ŠD znamená Škoda dálková. Okrem tohto typu sa ešte vyrábali autobusy ŠM – škoda mestská a ŠL – škoda linková.  Celková obsaditeľnosť autobusu je 45 miest.