Oslávte 70. narodeniny SAD Žilina s Fíha Tralala a Mafia Corner - Mestská hromadná doprava Martin, Vrútky a okolie

Aktuality

Oslávte 70. narodeniny SAD Žilina s Fíha Tralala a Mafia Corner

27.08.2019 - Martin

V poslednú prázdninovú nedeľu 1. septembra v areáli Domu techniky v Žiline otvorí spoločnosť SAD Žilina dvere všetkým zvedavcom. Čaká na vás bohatý hudobný a tanečný program, zábavné atrakcie, historické autobusy aj obrovská narodeninová torta.

Jazda historickými autobusmi úplne ZADARMO

Príďte aj vy prebudiť ulice mesta Žiliny jazdou historickými autobusmi. Nebude opäť chýbať ani ŠKODA RTO Cabrio – čiže autobus bez strechy. Namiesto strechy spoločnosť SAD Žilina zakomponovala do priestorov autobusu niečo oveľa živšie. Chcete vedieť, čo to môže byť? Príďte sa pozrieť! Aby toho nebolo málo, odvezie vás po Žiline aj Karosa ŠD 11 a  ŠKODA RTO 706.

Okúste čaro histórie a dynamiku súčasnosti

Počas celého dňa nebude chýbať expozícia klasických historických autobusov, ktoré už bežne na cestách nevidíte. Skutočne výnimočný bude autobus Europabus – rotel alebo tzv. hotel na kolesách, ktorý bol vyrobený v Karose Vysoké Mýto v roku 1968. Históriou bude naplnený aj stan s galériou fotiek klasických retro a moderných autobusov, či mini modelmi týchto dnes už starodávnych autobusov. Samozrejme, dávne časy vyvážime prehliadkou moderných autobusov, ktoré sú plne vybavené najnovšími systémami –bezpečnostnými, ale aj technologickými.

Staňte sa vládcom autobusu za pár minút

Zamestnanci spoločnosti SAD Žilina vám ochotne vysvetlia všetky procesy chodu motora, prevodoviek alebo vám ukážu odkladací priestor – čokoľvek, čo vás bude zaujímať. Určite zoberte so sebou aj svoje deti. Spoločne si môžete vyskúšať, ako sa sedí na mieste vodiča, potočiť volantom, zatrúbiť si či vytlačiť cestovný lístok. Tiež sa dozviete viac o práci dispečerov i to, ako je možné, že vedia, kde sa práve nachádza každý jeden autobus.

Šikovní vyhrávajú

Celý deň sú pre malých návštevníkov pripravené atrakcie, akými sú kolotoče, nafukovací autobus, maľovanie na tvár či pieskovanie. Pre väčších návštevníkov pripravujeme program v podobe lukostreľby, virtuálnej reality, graffiti školy či tomboly. Súťažiť môžu aj detičky v rámci detskej zóny, kde sa o vaše ratolesti postará profesionálny animačný tím. Okrem toho je pre vás pripravená netradičná súťaž v podobe balančného tréningu.

Skvelá zábava a ,,nadupaný“ program

Počas celého dňa bude pre návštevníkov pripravený aj bohatý kultúrny program. Atmosféru vám v tento deň určite spríjemní FS Stavbár i tanečné vystúpenie skupiny My Dance. Tí najmenší sa môžu tešiť na hudobnú kapelu Fíha Tralala a Baby Band. Svojím mimoriadne energickým vystúpením prekvapí aj hlavný interpret – Mafia Corner, ktorý je doposiaľ najúspešnejším spevákom slovenského internetu.

Cestujte na podujatie úplne ZADARMO

Na Deň otvorených dverí spoločnosť SAD Žilina pre vás zabezpečila bezplatné autobusové spoje z Martina, Čadce, Bytče i Rajca. Nezabudnite, že zadarmo môžete jazdiť aj po Žiline historickými autobusmi. Cestovný poriadok spojov na po­dujatie nájdete na stránke www.sadza.sk.

 

Hlavný program

12:00 Dychová kapela PREDMIERČANKA
13:05 Folklórna skupina Stavbár
13:15 Oficiálne otvorenie podujatia
13:30 Fíha Tralala a BABY BAND
14:35 Tanečná skupina MY Dance
14:50 Folklórna skupina Stavbár
15:10 Tanečná skupina MY Dance
15:35 Folklórna skupina Stavbár
15:40 TOMBOLA
16:10 Mafia Corner

SPOZNAJ SVOJ AUTOBUS 2019

| Dátum: 1. september 2019
| Čas: od 13:00 hod.
| Miesto: areál Domu techniky v Žiline (za mestskou plavárňou)

Retro jazdy

RTO cabriolet: 13:15, 14:15, 15:15, 16:15, 17:15
Karosa ŠD: 13:15, 14:15, 15:15, 16:15, 17:15
RTO DIAMANT: 13:15, 13:45, 14:45, 15:45, 16:45