Zlaté spony rozdané. Toto sú vodiči – milionári spoločnosti SAD Žilina! - Mestská hromadná doprava Martin, Vrútky a okolie

Aktuality

Zlaté spony rozdané. Toto sú vodiči – milionári spoločnosti SAD Žilina!

30.03.2020 - Žilina, Martin, Čadca

Viete si predstaviť, že sadnete za volant a zodpovedáte za zdravie desiatky cestujúcich, ktorí vstúpia do vozidla spolu s vami? Toto každý deň prežívajú vodiči mestských a prímestských autobusov, ktorí už desiatky rokov bezpečne brázdia regionálne cesty. Dámy a páni, toto sú najlepší a najskalnejší vodiči spoločnosti SAD Žilina!

Každé povolanie so sebou nosí kus zodpovednosti. V niektorých prípadoch však zamestnanci zodpovedajú nielen za svoje zdravie, ale aj zdravie a životy desiatky či stovky iných ľudí. A to už nie je zamestnanie, ale poslanie. Malými – veľkými hrdinami sú aj šoféri hromadnej dopravy, ktorí zodpovedajú za životy cestujúcich, ktorých prepravujú z miesta na miesto. Preto spoločnosť SAD Žilina každý rok odmeňuje svojich najskalnejších a najzodpovednejších vodičov zlatou sponou, ktorá symbolizuje ich usilovnosť, zodpovednosť a lojálnosť.

Najlepší z najlepších

Zlatú sponu si dňa 27. februára 2020 zaslúžili vodiči, ktorí majú odjazdených státisíce až milióny kilometrov bez nehody v rozmedzí 15 až 40 rokov. Už 15 rokov pracujú v SAD Žilina Roman Baránek, Jozef Hruška, Vladimír Rakovan, Marek Mazúr, Ján Paško, Jozef Repka a Peter Martikán, ktorým na tachometri ukazuje 750-tisíc kilometrov bez nehody! Dvadsať rokov je regionálnym cestám verný Milan Brodňan, ktorý do dnešného dňa najazdil jeden milión kilometrov bez komplikácií. Medzi ďalších milionárov sa radia Ján Hrobárik, Milan Klucho, Peter Urbanec a Jozef Múdrik, ktorí majú na konte 1 250 000 kilometrov bez nehody a pre spoločnosť SAD Žilina pracujú už celé štvrťstoročie, teda presne 25 rokov!

Stanislav Skukálek, Milan Smatana, Milan Hrivnák, Zdeno Rajček, František Čečotka, Miroslav Jantula, Anton Najdek, to je ďalších 7 vodičov – milionárov. Za 30 rokov odjazdili pre spoločnosť SAD Žilina neuveriteľných 1,5 milióna kilometrov bez nehody. Medzi najskalnejších vodičov sa bezpochyby radia Anton Králik a Emil Šugár, ktorí za volantom autobusu sedia 35 rokov a majú najazdených 1 750 000 kilometrov bez akýchkoľvek problémov na cestách. Medzi ocenenými vodičmi má spoločnosť SAD Žilina aj dvojmiliónového vodiča, ktorým je František Jančík. Bez nehody jazdí už 40 rokov. Obdivuhodné!

Ďakujeme!

Všetkým menovaným vodičom ďakuje spoločnosť SAD Žilina za skvelo odvedenú prácu a za vernosť, ktorú desiatky rokov spoločnosti prejavujú. Sme radi, že máme vo svojich radoch množstvo zodpovedných a výborných vodičov.

V týchto ťažkých dňoch patrí veľká vďaka aj všetkým ostatným vodičom mestských a prímestských autobusov, ktorí aj napriek tomu, že sú vystavení nástrahám nakazenia koronavírusom, dennodenne plnia svoje poslanie v preprave cestujúcich. Práve vďaka nim sa dostanú zdravotné sestry do nemocníc, predavači do potravín či ostatní zamestnanci do svojich prác. Vážme si preto prácu vodičov autobusu, ktorí v tejto neľahkej situácií sa spolupodieľajú na zabezpečení plynulosti chodu našich životov.