Antigénové testovanie proti COVID-19 - Mestská hromadná doprava Martin, Vrútky a okolie

Aktuality

Antigénové testovanie proti COVID-19

05.02.2021 - Martin

V čase od 02. do 04. februára 2021 vykonávame antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 v našej spoločnosti. Testovanie prebehlo v každej prevádzke – Žilina, Martin a Čadca.

Vodiči autobusovej dopravy zabezpečujú každodennú dopravu ľudí, kam potrebujú, aj napriek možnému ohrozeniu svojho zdravia. Sú v bezprostrednom kontakte v prvej línii s obyvateľmi. V dôsledku toho, naša spoločnosť pre zlepšenie epidemiologickej situácie a v rámci zvýšenia úrovne prijatých preventívnych opatrení (pravidelná dezinfekcia interiéru autobusu elektrostatickým roztokom, nosenie ochranného rúška, používanie dezinfekčných gélov, možnosť bezhotovostnej platby) umožnila všetkým zamestnancom, najmä vodičom, ako benefit bezplatné a dobrovoľné antigénové testovanie na ochorenie COVID-19.

Zamestnanci boli testovaní antigénovými testami sterom z nosohltanu, pričom výsledok testu bol do 20 minút. Všetci, ktorí absolvovali testovanie, dostali certifikát s výsledkom.

„Snažíme sa zabezpečiť, v čo najvyššej miere, ochranu zdravia nielen vodičov, ale aj cestujúcich. Sme radi, že naši zamestnanci, predovšetkým vodiči, sú zodpovední a že využili možnosť sa dať testovať. Je celospoločenským záujmom, aby vodiči vo verejnej doprave boli prioritne očkovaní. Zatiaľ čo čakáme na zaočkovanie vodičov, robíme všetko možné preto, aby autobus bol bezpečným priestorom pre všetkých.“ uviedla hovorkyňa spoločnosti SAD Žilina, a.s. Ivana Strelcová.