Aktuality

SAD Žilina sa stará o 1800 zastávok

26.11.2018 - Martin

Komfort cestovania sa neustále zlepšuje aj prostredníctvom výstavby a modernizácie autobusových zastávok.

 

Zastávky neodmysliteľne patria k autobusom. Práve na zastávke čakáte na svoj spoj. Väčšina ľudí však nevie, že autobusové zastávky zriaďuje obec alebo mesto. Znamená to, že určuje, kde budú umiestnené a taktiež to, ako budú vybavené. Spoločnosť SAD Žilina sa stará o označník, čiže o to, aby bola každá zastávka označená logom a platným cestovným poriadkom. Tento sa pravidelne kontroluje a v prípade zmien alebo poškodenia vymieňa. V súčasnosti sa takto staráme o 1800 zastávok.

V poslednom období máme radosť, že okolité obce začali investovať do prístreškov pre cestujúcich. Obnovujú zastávky tak, aby cestujúci mali čo najvyšší komfort pri čakaní na autobus. Ide prevažne o zastávky s prístreškami v smere z obce do mesta. Tam, kde cestujúci vystupujú, sa prístrešky väčšinou nestavajú, pretože na nich ľudia nezvyknú čakať.

Nové zastávky

Kvalita cestovania sa zlepšuje aj v regióne Turiec. Napríklad Turčianske Teplice nedávno obnovili až dve zastávky (Píla a Diviaky – Matičná 2) a vo Vrútkach majú takisto novú zastávku MHD Karvaša a Bláhovca.

Všetky zastávky majú nové presklené prístrešky. Cestujúci sa vďaka tomu môžu pri čakaní na ich spoj chrániť pred dažďom, vetrom i kalužami. A vďaka tomu, že sú prístrešky presklené, vidia, kedy ide ich spoj. Rovnako má skvelý výhľad na cestujúcich aj vodič autobusu. Nás ako spoločnosť vždy poteší takýto záujem o cestujúcich. „Sme radi, že v Turčianskych Tepliciach, ako i vo Vrútkach mysleli aj na takéto detaily a prístrešok spĺňa práve tieto špecifiká,“ prezradil Ing. Ľubomír Taška, technicko-prevádzkový riaditeľ SAD Žilina.

 

Zastávka Turčianske Teplice, Diviaky – Matičná 2

Zastávka MHD Karvaša a Bláhovca (Vrútky)

Zastávka Turčianske Teplice, Píla